Замок XVIII століття у селі Підзамочок у Тернопільській області
Замок

Підзамочківський

3
Показати зміст
Публикация о Подзамочском замке также доступна на русском

Підзамочківський замок, також відомий як Підзамочок-замок, являє собою унікальну фортифікаційну споруду, яка є видатною пам'яткою архітектури з національним значенням. Розташований цей замок на плоскогір'ї, що знаходиться на лівому березі річки Стрипа, в західній околиці села Підзамочок, яке розташоване в Бучацькому районі Тернопільської області неподалік від міста Бучач.

Історія Підзамочківського замку

Підзамочківський замок був заснований у 1600 році за підтримки Яна Кшиштофа Бучацького (Творовського), господаря тутешніх сіл. Цей факт підтверджується збереженим написом над основною в'їзною брамою, а також гербами засновників замку.

На короткому північному боці стіни замку розміщувався палац або, скоріше, житлова споруда, від якої лишилися лише частина стін. Цей палац розташовувався між двома п'ятикутними вежами. Від однієї з веж залишилася лише одна зовнішня стіна, а інша вежа ще існує, хоча без перекриття та даху.

Спочатку в цьому місці існував лише замок, але з часом навколо нього почали облаштовувати житло для охоронців, які прагнули жити поблизу укріплень зі своїми сім'ями. Поступово населення збільшувалося, і це призвело до формування селища, відомого як Підзамочок. Таким чином, замок визначив створення цілого села.

По смерті Яна Бучацького-Творовського, його сестра Катерина одружилась з Анжеєм Потоцьким, і відтоді володарями твердині стала родина Потоцьких. Пізніше господарем замку став Стефан Потоцький. Після Стефана Потоцького, замок став власністю Марії Могилянки, доньки господаря молдовського.

Фортифікації в Підзамчику не уникнули ушкоджень за свою історію. У 1648 році замок був штурмований козацькою армією. Ян Потоцький очолював оборону укріплень. Надалі, в 1665 та 1667 роках, замок також був безуспішно штурмований татарами.

У 1676 році замок зазнав руйнації від татарського війська під командуванням Ібраґіма Шайтана. Після цієї події, як фортифікаційну споруду, замок більше не використовували і частково перебудували під житлові споруди. До 1780-х років він перебував у власності Миколи Василя Потоцького.

Після приходу австрійської адміністрації в 1772 році замок був залишений на відчуження. У XIX столітті при замку діяла папірня, і частина стін споруди розбиралася для використання як будівельний матеріал.

Найбільшої шкоди споруда зазнала в 1946 році, коли стіни та палац було розібрано для отримання каменю під будівництва колгоспних ферм і клубу. Це діяння призвело до подальшого руйнування цінної історичної споруди, що втратила своє колишнє практичне та культурне значення.

У 2008 році замок було включено до складу Національного заповідника "Замки Тернопілля". З цим кроком забезпечується захист і збереження цієї історично важливої споруди для наступних поколінь.

Сьогодні на руїнах замку можна побачити високі стіни, масивну арку південного входу, залишки веж, земляний вал, руїни приміщень. Також важливо відзначити наявність вирослих дерев і прапор Української Повстанської Армії (УПА), який гордо височить над містом.

Відео аерообліт замку в селі Підзамочок

Youtube

Легенди

Більшість легенд про замок у Підзамчику пов'язано з підземними ходами де заховані скарби магнатів Потоцьких. Такі історії завжди надихали шукачів скарбів та пригод. Протягом кількох століть ця легенда манила людей, що шукали скарби в цих підземних лабіринтах.

Чим зайнятися?

Окрім прогулянки руїнами замку варто відвідати замок в районному центрі - Бучачі, що всього в 2 кілометрах.

В місті Бучач багато інших цікавих пам'яток, що також заслуговують на увагу.

Як доїхати

Щоб потрапити до Підзамочока, варто скористатися автобусами з численних населених пунктів Тернопільського, Івано-Франківського, Львівського та Хмельницького регіонів, таких як Яремче, Бережани та Чортків.

Для найзручнішого маршруту рекомендується вирушити з Івано-Франківська, відправившись з автовокзалу №1 (вулиця Залізнична, 30) або автовокзалу №2 (вулиця Горбачевського, 14). Також, можливий від'їзд з Тернопільського залізничного вокзалу, розташованого за адресою майдан Привокзальний 1. Потрібно шукати автобуси що їдуть до міста Бучач.

Рецензія

Короткий огляд замку «Підзамочківський»
Координати локації49°04'45.8"N 25°23'55.3"E
Час будівництва 1600 рік
Основні будівникиРіч Посполита
Станруїни
Матеріалкамінь
Архітектурний стильбастіонний тип
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїпоряд інфраструктура міста
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Підзамочківський»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, Бучацький район, село Підзамочок
Побудувати маршрут
Розташування Підзамочківський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Підзамочківський»
Відправити
Підписуйтесь на нас