«Воронцовський палац» - архітектурна перлина Криму. Відгуки відвідувачів.
Палац

Воронцовський

1
Показати зміст

Комплекс є головною визначною пам'яткою кримського півострова. Більшість відвідувачів, істориків та архітекторів – вважають Воронцовський палац справжнім рукотворним дивом, яке неймовірно прекрасно збереглося і до наших днів. Візитною карткою споруди вважаються дивовижні вежі з численними зубцями, що асоціюються у багатьох відвідувачів з вершиною гори Ай-Петрі, що розташована поряд. Місце зачаровує пейзажами, природою, доглянутою територією і своєю непростою історією.

Опис Воронцовського палацу

Будівництво комплексу почалося 1828 році та тривало 20 років. Палац використовувався під резиденцію генерал – губернатора Новоросійського краю графа Михайла Сергійовича Воронцова. Саме за його вказівкою до проектування було залучено архітектора з Великобританії – Едварда Блора, який служив при дворі королеви Вікторії. Усі чорнові роботи велися кріпаками, яких привозили з Володимирської та Московської губернії. Через кілька років Радянська влада націоналізувала комплекс, а вже на початку 20 століття він став музеєм державного значення.

Безліч потрясінь Воронцовський палац зазнав у період Великої Вітчизняної Війни. Незважаючи на серйозні руйнівні впливи, основні будівлі змогли вистояти і, згодом, їх реконструювали. На жаль, частину цінних експонатів у нестабільні часи втрачено та викрадено, деякі з яких до сьогодні так і не повернуто. У повоєнний час комплекс приймав іноземні, зокрема, англійські делегації, а також використовувався як дача та будинки відпочинку чиновників. Сьогодні це розкішний, дуже гарний музей, який має відвідати кожен гість Криму.

Цікаво, що палац, частина його берегової лінії та паркова зона і досі є власністю родини Воронцових, а офіційний спадкоємець-власник проживає за кордоном. Існує легенда про тривалі суперечки за цей пам'ятник архітектури. Спадкоємець висунув державі свої умови. Він запропонував зробити з Воронцовського палацу музей, при цьому залишитись його власником, або обгородити все парканом та припинити будь-які переговори. Зрозуміло, влада пішла назустріч, і тепер ця краса доступна будь-кому.

Відео екскурсія з Воронцовського палацу

Youtube

Чим зайнятися?

Місце ідеально підходить для поціновувачів архітектури 19 століття. У комплексі можна спостерігати переплетення відразу кількох прийомів та напрямків. Корпуси, вежі, статуї стосуються різних епох. Обов'язково варто подивитися на красивий коридор із каменю, в якому виконані "щілини" для розміщення лучників. Особливий інтерес викликають величні вежі з працюючими і до сьогодні годинниками. Експозиція включає 8 кімнат із художнім оформленням.

Будова складається зі 150 приміщень, серед яких необхідно звернути увагу на бібліотеку, вестибюль, велику їдальню, більярдну залу та підсобні покої. Оригінально виглядає вітальня, виконана у світлих та святкових тонах. Стелі прикрашені ліпниною, розкішними візерунками рослин, квітів та листя. Біля вікна можна спостерігати рояль білого кольору із позолоченим оздобленням, який є власністю господаря палацу. Зайшовши до їдальні, у поле зору потрапляє камін із граніту зі східними орнаментами, ємність для охолоджених напоїв та льоду.

Кожне приміщення буквально підкорює наявністю красивих антикварних меблів, розкішних картин, античних статуй. Перед відвідувачами постає унікальний кришталевий та порцеляновий посуд, прикрашений коштовним камінням. Найбільш незвичайною і мальовничою частиною будівлі є південна тераса, оформлена в мавританському стилі, з якої відкривається чудовий краєвид на Чорне море. Деякі відвідувачі порівнюють палац із іспанським аналогом «Альгамброю». На виході знаходиться масивний купол з арабськими візерунками та написами.Біля підніжжя на монументальних сходах виконані білі скульптури левів. Західна сторона будівлі оформлена у неоготичному стилі Тюдорів.

Поруч розташований парк із багатовіковими високими деревами, кипарисами та чагарниками. На території є навіть невеликий ставок, у якому водяться качки та лебеді. Важливою пам'яткою парку є утворення на основі діабазових брил, що характеризується сіро-зеленими відтінками та висотою до 15 метрів. Крім цього необхідно відзначити чайний павільйон, фонтан Марію, водоспад Фрейшютц та затишні галявини, у тому числі Сонячну, Каштанову, Платанову та Контрастну.

Як доїхати

Воронцовський палац знаходиться в місті Алупка, по вулиці Палацове шосе, будинок 10. Дістатися до нього вийде громадським транспортом, автобусом №32, №102, що вирушають із центральної частини Ялти та автовокзалу. Доїхавши до зупинки «Воронцовський палац» додатково доведеться пройти близько 1 кілометра гарною асфальтованою дорогою до Північного входу. Альтернативним варіантом є маршрути №107, №115, що починаються з автовокзалу Ялти. Вийти буде потрібно на зупинці «Автостанція», звідки ще знадобиться подолати шлях 1.5 кілометра до Західного входу. На власному автомобілі можна доїхати до палацу, при цьому варто враховувати платне паркування.

Непоганим варіантом є вибір морського катера, здатного подарувати неймовірні відчуття та романтичний настрій. З Алупки до Воронцовського палацу дістатися вийде за 35 хвилин. Слід зазначити, що за поганої погоди рейси по воді можуть бути скасовані або перенесені за часом. У середньому вартість проїзду складає 1-1.5 доларів, залежно від сезону. Від берега до палацу додатково доведеться ще пройти близько 10 хвилин нагору парковою, тінистою доріжкою. Непоганим варіантом доїхати до палацу є таксі, проте вартість проїзду в 10 доларів чи більше, в залежності від заповзяття перевізника.

Підсумок

Воронцовський палац вважається шедевром садового та паркового мистецтва, який зберігся у чудовому стані до наших днів. Оздоблення інтер'єру приміщень практично не змінилося з моменту зведення комплексу. Усередині характерний колорит для середини 19 століття. Розкіш та велич проявляється буквально у всьому, у тому числі оформленні парадного входу. Унікальність палацу підтверджується ще й тим фактом, що він один із перших в історії Російської імперії був побудований з каналізацією та водопроводом. Головним чином комплекс був збудований з унікального будівельного матеріалу - діабазу.

Рецензія

Короткий огляд палацу «Воронцовський»
Координати локації44°25′11.2″ пн. ш. 34°03′14.8″ сх. д.
Час будівництва 1828 - 1848 роки
Основні будівникиРосійська імперія
Станхороший
Матеріалдіабаз
Архітектурний стильромантизм, псевдоготика (архітектор Едвард Блор)
Додаткові розваги на територіїпрогулянка на кораблі
Інфраструктура на територіїє місця з продажу їжі та напоїв безпосередньо на території
Графік роботиПН-НД 09:00 - 17:00
Вартість відвідуваннядля дітей = 1 $ / для студентів = 9 $ / для дорослих = 17 $ / для пенсіонерів = 9 $
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація палацу «Воронцовський»
Сторінка на Google Maps
Автономна Республіка Крим, місто Алупка, Палацове шосе, 18
Побудувати маршрут
Розташування Воронцовський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про палац «Воронцовський»
Відправити
Підписуйтесь на нас