Палац Архієпископів в Оброшині.
Палац

Архієпископів в Оброшине

4
Показати зміст
Публикация о дворце Архиепископов в Оброшино также доступна на русском

Будову по праву можна вважати видатним зразком Галицького маєтку того часу. У ній легко роздивитися переплетення найрізноманітніших архітектурних стилів, включно з сецесією, рококо і бароко. Починаючи з 15 століття село, де розташований палац, було місцем, де в теплий період часу любили відпочивати архієпископи. Будова замку ознаменувалася 1730 роком. Його засновником став намісник римської курії Ян Скарбек. Майже через 200 років парадний вхід зазнав деяких змін і був представлений уже в новому, сучасному стилі. Цікаво, що фасадна частина з боку парку зберегла своє барокове виконання.

Опис палацу Архієпископів

Авторство проєкту маєтку належить талановитому і досвідченому архітектору Юзефу Фонтана. Спочатку переслідували мету еклектичного об'єднання польських традицій, оздоблення магнатських садиб у період 17-18 століть. Планувалося представити екстер'єр та інтер'єр будівлі у французькому мінімалізмі та своєрідною елегантністю.

Оскільки власник палацу Ян Скарбек, після закінчення будівництва прожив зовсім недовго, облаштуванням будівлі займався Микола Вижицький. За його безпосередньої участі виготовлялися, встановлювалися меблі та відбувалася добудова неймовірної палацової каплиці. Пізніше в передбаннику встановили пам'ятну мармурову табличку.

У період 1922 - 1925 років, під керівництвом відомого архітектора Броніслава Віктора фасад будівлі зазнав чергових змін. Численні скульптури та елементи інтер'єру здебільшого були виконані в стилі бароко і рококо. Сьогодні ж територія палацу перебуває під охороною держави. Зараз тут дислокується НДІ тваринництва та землеробства.

Відео з палацу в Оброшине

Youtube

Чим зайнятися в палаці Архієпископів

Як мінімум, має сенс відвідати оглядову екскурсію. Перше враження від візуального огляду палацу виявиться нейтральним у принципі. Жодних вишукувань, пишності та розкоші Ви не помітите. Усе тому, основний акцент ставився на внутрішнє оздоблення. Головним чином ідеться про унікальні шпалери, декоративні мозаїчні елементи, дивовижний паркет, химерні світильники епохи Людовика 15.

З боку парадного входу, біля воріт, є статуї бородатого чоловіка та граційного юнака, риси обличчя і будова тіла якого більше нагадують дівчину. Особливо красивим здасться Вам дендропарк, у якому зібрано щонайменше 60 видів всіляких чагарників і дерев. Дітям однозначно буде цікаво відвідати місцевий звіринець з досить великою кількістю тварин і птахів, включно з плямистими оленями, камерунськими вівцями.

Незважаючи на те, що комплекс не вдалося повністю реставрувати, інтерес до нього не зникає і донині. Поціновувачам архітектури, історії однозначно варто відвідати і костел Воздвиження Святого Хреста, який, на жаль, перебуває в жалюгідному стані. Неймовірно цікавою здасться і церква Святого Дмитра, будівництво якої було закінчено у 20 столітті. Дуже оригінальний і стильний вигляд має дерев'яна дзвіниця та нова цегляна споруда цього святого місця.

Як доїхати

Розташований палац Архієпископів у селі Оброшине, на вулиці Грушевського. Територіально розташований він у південно-західній частині львівської області, всього за кілька хвилин їзди від обласного центру. Якщо їхати сюди з боку Києва, рекомендується обрати Житомирський напрямок. Дорога досить хорошої якості, через що поїздка пройде в комфортних умовах. Вибравши громадський транспорт, автобуси або залізницю, варто враховувати, що кінцева станція буде місто Львів, звідки місцевими маршрутками або таксі можна дістатися до маєтку.

Підсумок

Палац Архієпископів було побудовано у 18 столітті, він був унікальним місцем, куди частенько приїжджали відпочивати вищі церковні служителі. Територія огороджена мальовничим парком, який є цікавою ландшафтною пам'яткою і донині. До 20 століття споруда була розграбована за участю турецьких, австрійських, німецьких і російських загарбників. Будівля вражає своїм оздобленням і архітектурою. Багато відвідувачів відзначають цікаве виконання воріт, проходячи які звертаєш увагу на фігури, чомусь повернуті всередину на подвір'я.

Рецензія

Короткий огляд палацу «Архієпископів в Оброшине»
Координати локації49°46′58″ N 23°52′05″ E
Час будівництва 1730 рік (архітектор Юзеф Фонтана), перебудова 1922-1925 роки (архітектор Броніслав Віктор)
Основні будівникиРіч Посполита
Станзадовільний, частково відреставровано
Матеріалцегла
Архітектурний стильбароко, сецесія, частково модерн, рококо
Додаткові розваги на територіїпоряд розташовано звіринець
Інфраструктура на територіїє місця з продажу їжі та напоїв біля входу на територію
Графік роботинемає даних
Вартість відвідуваннянемає даних
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація палацу «Архієпископів в Оброшине»
Сторінка на Google Maps
Львівська область, Пустомитівський район, село Оброшине
Побудувати маршрут
Розташування Архієпископів в Оброшине на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про палац «Архієпископів в Оброшине»
Відправити
Підписуйтесь на нас