Чортківський замок в Тернопільській області
Замок

Чортківський

1
1
2
Показати зміст
Публикация о Чортковском замке также доступна на русском

Чортківський замок має незвичну локацію. Він розташований недалеко від гори Вигнанка, в низовині, біля берегів річки Серет на прекрасній Тернопільщині. Ця незвичайна географія нерідко призводила до складнощів у захисті фортеці.

Історія Чортківського замку

Кам'яний Чортківський замок, що розташований недалеко від підніжжя Вигнанської гори, споруджено у далекому 1610 році на місці колишньої дерев'яної фортеці, що належала князям Чартковським. Замок мав форму п'ятикутного укріплення з вежами у кутах. Усередині цього маєтку розташовувалися палац і господарські корпуси. Ця споруда вважалася типовим прикладом оборонної архітектури. Проте, незважаючи на це, він мав несприятливе стратегічне положення, що призводило до численних руйнувань замку. Його господарем став Станіслав Гольський.

Зокрема, у 1648 році замок був взятий штурмом військами Максима Кривоноса. Козаки, проявивши неймовірну відвагу, вдруге захопили замок уже наступного року. Проте, під час польсько-турецької війни 1672 року, замок потрапив у руки турецьких військ, і вони утримували його аж до 1683 року. Сам замок став резиденцією субпаші Подільського пашалику під час того періоду. Ця історія свідчить про те, яким важливим і стратегічним об'єктом вважався Чортківський замок в ті часи.

У 1699 році родина Потоцьких, яким на той момент вже належав Чортківський замок, розпочала процес його відновлення. Протягом кількох століть ця фортеця зазнавала різних власників та призначень. У кінці XIX - на початку XX століття останні власники, родина Садовських, використовували замок як складське приміщення.

Завдяки науковій консервації, проведеній Подільським туристично-краєзнавчим товариством у 20-х роках XX століття, замок врятувався від повного руйнування. Однак в радянському періоді та на початку незалежності територію замку використовували для розташування заправної газової станції.

Сьогодні ведуться спроби відновити історичну цінність Чортківського замку в рамках проекту Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Відео з замку в місті Чортків

Youtube

Легенди

Існує старовинна легенда, що розповідає про жахливу долю двох невідомих осіб, які, за словами повідомлень, були замуровані живцем у стінах Чортківського замку.

Деякі розповіді стверджують, що ця трагічна подія сталася як покарання за їхню непокору перед володарями замку. Інші версії легенди переконують, що правителі цієї фортеці вірили в магічні сили, і саме цих двох нещасних обрали в жертву цим силам. Час цієї загадкової події припадав на повню, а календар показував 13 число.

Чим зайнятися?

Окрім руїн Чортківського замку в місті варто відвідати стару ратушу, що розташована в центрі міста, дерев'яний храм святого Миколая, що було збудовано 1630 року без використання жодного цвяха.

Костел Матері Божої, святого Розарія і святого Станіслава - це римо-католицький храм із монастирем, який був споруджений протягом періоду 1610-1614 років, та зазнала перебудов у 1731 та 1910 роках, набувши сучасний "готичний" вигляд.

Як доїхати

Чортків має регулярне автобусне сполучення з Тернополем та багатьма містами та селами України, також крізь Чортків проходять деякі міжнародні автобусні маршрути. До міста можна дістатись і залізницею потягами що курсують маршрутами: Київ-Ворохта, Львів-Чернівці.

Рецензія

Короткий огляд замку «Чортківський»
Координати локації49°01'17.4"N 25°48'09.1"E
Час будівництва 1610 рік
Основні будівникиРіч Посполита
Станчастково відреставровано
Матеріалкамінь
Архітектурний стильренесанс
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїнедалеко інфраструктура міста
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
4.2
Оцінка користувачів
Середня оцінка на основі 1 відгука користувачів
Детальніше...

Контакти

Контактна інформація замку «Чортківський»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків
Побудувати маршрут
Розташування Чортківський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Чортківський»
Відправити
Підписуйтесь на нас