Руїни Червоногородського замку в селі Нирків
Замок

Червоногородський

3
Показати зміст
Публикация о Червоноградском замке также доступна на русском

Чарівний Червоногородський замок розташований в мальовничому куточку України, оточеному червоними пісковиками, в самому серці глибокого каньйону річки Джурин. І саме червоний колір цих скель надав назву цій надзвичайній місцевості. Каньйон описує майже повне коло навколо споруди, нагадуючи амфітеатр.

Історія Червоногородського замку

Перші документовані згадки про Черлений Городок, датуються 1351 роком, коли цей об'єкт згадується у хроніці Биховця. У цей час родина Коріятовичів збудувала дерев'яний замок в цьому мальовничому місці. Однак у 1538 році цей замок був зруйнований татарами.

В першій половині XVII століття, власником Червоногорода був львівський державний службовець Миколай Данилович, який розпочав спорудження мурованого замку із оборонними вежами, що був оточений муром. Проте в 1648 році замок взяли козацькі загони, а в 1672 році армія османського султана Магомета ІV також заволоділа ним.

Князь Кароль Понінський викупив замок у австрійського уряду в 1778 році. Згодом, у 1820 році, за його наказом було розібрані дві вежі і частину будівлі на будівельні матеріали, що були використані в будівництві нового палацу на фундаменті замку. Син Кароля, Калікст, замість старих веж спорудив нові, вищі і круглої форми в стилі ренесансу. Деякі джерела стверджують що проект палацу був розроблений архітектором зі Львова - Юліаном Захаревичем. Ці дві вежі збереглися до наших днів і є частиною історичного спадку цього чарівного місця.

Садиба в Червоногороді славилася своєю надзвичайною вишуканістю і вважалася однією з найрозкішніших магнатських резиденцій у Польщі. До 1939 року, цей чарівний замок був домом для княгині Любомирської.

Проте, до середини XX століття, садиба потрапила в запустіння, а під час радянської епохи більшість її споруд було розібрано на будматеріали. Це була велика втрата для цього колись видатного місця, яке відзначалося не лише своєю красою, а й історичним значенням в культурній спадщині.

На жаль, замок досяг наших днів у вигляді руїн.

Відео з замку в селі Нирків

Youtube

Чим зайнятися?

Поблизу садиби у Червоногороді є багато інших цікавих об'єктів і пам'яток, включаючи руїни Петропавлівського костелу, які датуються XVII-XVIII століттями. Ці руїни стають свідками минулих епох і є частиною історичної спадщини цього місця.

Також поблизу локації розташовано занедбаний цвинтар з усипальницею Понінських, який, ймовірно, має багато історичних поховань і пов'язаний з історією родини Понінських.

Обов'язково варто відвідати Джуринський водоспад, що входить до Національного природного парку "Дністровський каньйон". Водоспад вважається одним із наймальовничіших і найцікавіших природних об'єктів на Тернопільщині. Він є не тільки природною рідкістю, але є й важливим туристичним та екологічним ресурсом регіону. Приємним бонусом є залишки гідростанції біля водоспаду на річці Джурин.

Всі ці об'єкти разом створюють унікальну атмосферу історії та культурної спадщини в Червоногороді і надають можливість мандрівникам відчути багате минуле цього місця.

Як доїхати

Зручніше всього починати поїздку до замку з Тернополя. Потрібно скористатись потягом приміського сполучення до села Заліщики, потрібно зійти на станції Ворвулинці звідки близько 12 кілометрів до села Нирків. Можна також їхати автобусом що слідує за маршрутом Тернопіль-Нижнів, від зупинки потрібно буде йти близько 5 кілометрів.

Якщо їдете власним авто, враховуйте що стан дороги залишає бажати кращого.

Рецензія

Короткий огляд замку «Червоногородський»
Координати локації48°48'14.8"N 25°35'48.9"E
Час будівництва 1351 рік (дерев'яний замок), 17 століття (мурований замок), 1820 рік перебудова в палац (архітектор Юліан Захаревич)
Основні будівникиРіч Посполита - Австро-Угорщина
Станруїни
Матеріалкамінь
Архітектурний стильренесанс
Додаткові розваги на територіїнемає
Інфраструктура на територіїнемає
Графік роботивідкритий вхід
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація замку «Червоногородський»
Сторінка на Google Maps
Тернопільська область, Чортківський район, село Нирків
Побудувати маршрут
Розташування Червоногородський на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про замок «Червоногородський»
Відправити
Підписуйтесь на нас