Озеро Синевир вважається дивом української природи, тому щороку на озеро приїжджає подивитись безліч туристів. Спеціально для відвідувачів тут організовано безліч розваг. Однак головне – це дивовижні краєвиди озера.
Озеро

Синевир

3
Показати зміст
Публикация о озере Синевир также доступна на русском

Морське Око Карпат чи Синевир – це справжній скарб української природи. Безліч туристів щорічно відвідує ці дивовижні місця, щоб відчути неповторну атмосферу, ще раз почути легенду про появу озера, і, можливо, побачити щось містичне на власні очі.

Опис місця

Озеро Синевир займає площу 7 гектарів і знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро оточене лісом і є частиною Національного природного парку "Синевир", в якому озеро та всі рідкісні рослини довкола ретельно оберігаються. Озеро відрізняється своєю кришталево-чистою водою, а незвичайне прізвисько – Морське Око – воно отримало через камінь, що знаходиться в самому центрі водоймища, тому з висоти пташиного польоту Синевир нагадує синє око. З появою озера пов'язана чудова легенда. Отже, колись давно жила графська донька Синь із прекрасними очима синього кольору. Якось у лісі вона почула гру на сопілці - це був пастух Вир. Молоді люди познайомилися і між ними спалахнуло кохання. Однак граф був проти того, що його дочка закохана у простого хлопця. Він наказав скинути Вира на каміння. Коли Синь знайшла його, вона обійняла камінь і заплакала, вона плакала так довкола утворилося ціле озеро. А на згадку про цю історію кохання біля Синевиру встановили пам'ятник героям цієї легенди. Кажуть, люди, які зустрілися на Синевирі і покохали одне одного, будуть разом довго та щасливо.

Відео з озера Синевир

Youtube

Чим зайнятися

Озеро Синевир - пам'ятка природи, яка дуже ретельно охороняється, тому купатися та ловити рибу тут заборонено. Не дозволяється також розбивати намети біля самого озера. Проте за певну плату можна жити у наметі на території парку "Синевир". Також, спеціально для туристів є послуга несправжньої риболовлі, після якої ловець зможе одразу приготувати впійману рибку. На Синевирі проводиться безліч цікавих екскурсій, де можна послухати історію даної місцевості, прогулятися навколо озера, подихати свіжим повітрям. Біля входу до Синевиру є безліч сувенірних лавок, а також є ресторан і кафе, де можна перекусити – після довгої прогулянки у вас точно розіграється апетит!

Як дістатися

Оскільки озеро Синевир дуже популярне, до нього йде безліч автобусів, маршруток і навіть попуток. Із села Нижній Студений можна взяти екскурсію до Синевиру. Своїм же ходом необхідно доїхати до Міжгір'я, а звідти дістатись села Синевирська Поляна, озеро розташоване за кілька кілометрів на північ від нього.

Підсумок

Озеро Синевир – обов'язкове для відвідування місце. Невимовна атмосфера цієї легендарної локації ніколи не забудеться, а дивовижна природа Синевира надовго створить гармонію в душі.

Рецензія

Короткий огляд озера «Синевир»
Координати місця48°37′00″ N 23°41′02″ E
Площа7 га
Максимальна глибина24 метри
Середня глибина10 метрів
Середньорічна температура води11.6° С
Види рибфорель озерна, форель райдужна, форель річкова та гольян
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикатання на плоту до острова
Кафе/магазини/рестораниє
Вартість відвідуваннядорослий = 30 грн. / студенти та школярі = 15 грн
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація озера «Синевир»
Сторінка на Google Maps
Закарпатська область, Міжгірський район, озеро Синевир
Побудувати маршрут
Розташування Синевир на мапі
Переглянути на мапі
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Синевир»
Відправити
Підписуйтесь на нас