Музей "Становлення української нації" в Києві
Музей

Становлення української нації

2
Показати зміст
Публикация о музее "Становления украинской нации" также доступна на русском

Чудовий вибір для тих, хто бажає познайомитися з історією власного народу, предків, подивитися на об'ємні постаті видатних діячів. На території музею є безліч картин, діорам, карт та іншого корисного матеріалу з періоду становлення Київської Русі, аж до теперішнього часу. Представлені 3D моделі виготовлені за сучасними технологіями, на основі силікону. Своєю появою заклад завдячує своєму керівнику і засновнику - Валерію Галану, відомому бізнесмену, громадському діячеві.

Опис музею

Урочисте відкриття комплексу відбулося влітку 2018 року. Розробкою проєкту, впровадженням його в життя займалася згуртована команда, яка зуміла підготувати технічне та наукове обґрунтування своєї роботи. Протягом тривалого періоду часу велося вивчення історичних фактів, матеріалів і обговорювалися доступні технології створення музейних експонатів. У подіях брали участь десятки відомих, заслужених діячів України, зокрема ті, що зайняті у сфері історії, IT, дизайну, скульптур. Активну допомогу і підтримку надавали й столичні волонтери. Цікаво, що музей "Становлення української нації" є єдиним у своєму роді, аналогів якому немає у світі.

Основною метою створення експозиції поліпшення самооцінки кожного українця, підвищення національних цінностей, самосвідомості. Досягти всього перерахованого планувалося за допомогою демонстрації досягнень предків, великих і значущих моментів в історії України. Ініціатори створення музею хотіли:

  • згуртувати українську націю, використовуючи історичний ґрунт;
  • виховати старе і нове покоління за принципом взаємної поваги;
  • намітити правильний шлях, виокремити орієнтири оптимального розвитку (в контексті гідності);
  • популяризувати всі досягнення та історію нашої країни;
  • сформувати патріотизм, усвідомлену позицію українців;
  • зберегти культуру і традиції України.

Саме ці, якщо можна сказати, постулати, лежать в основі роботи засновників музею. Багато з них уже вдалося успішно реалізувати на практиці.

Відео огляд музею "Становлення української нації"

Youtube

Експозиція

Заклад займає площу 1.7 тисяч м². Відвідувачам пропонується ознайомитися з 3 сотнями картин, картами, діорамами, інформаційними стендами, 110 експонатами великих українців, а також 25 сюжетними композиціями. До цього всього є безліч інформаційних стендів з історичною довідкою щодо значущості внеску конкретної людини в мистецтво, історію, культуру, становлення української нації. Усі експонати згруповані за подіями та ідеями. До послуг гостей екскурсійна програма радіогіда тривалістю до 2 годин, здатного різними мовами познайомити кожного з історією та особливостями розвитку нашої країни.

У музеї можна подивитися безліч складних композицій, які якісно відображають значущі етапи розвитку держави. Знайомство з давньою історією відбувається з висвітленням специфіки культури зародження слов'ян, становлення Київської Русі. З цікавих експонатів відзначимо фігурки, в яких легко буде впізнати Ярослава Мудрого, Святослава Хороброго, Володимира Великого та інших серйозних діячів. Далі, переміщаючись залом, можна потрапити в епоху козацтва часів гетьмана Богдана Хмельницького, князя Острозького, Пилипа Орлика, Мазепи тощо.

Окремої уваги заслуговують експозиції, присвячені періоду боротьби за незалежність і відродження нації, визвольним рухам, що відбувалися у 20 столітті, в період Першої та Другої світової війни. Музей допоможе зрозуміти існуючі на той момент проблеми, пов'язані з боротьбою за європейську інтеграцію країни. Відвідувачам пропонується дізнатися в подробицях суть подій, що відбуваються на центральній площі Києва в 2013-2014 роках. Особливо цікаво буде подивитися на матеріали, що стосуються самовідданої оборони аеропорту в Донецьку, передових подій у зоні АТО, добровольчих батальйонів, які брали участь у боях. Величезний інтерес викликає і сучасна Україна, експонати на тему сучасних культурних діячів, патріотів, відомих особистостей.

З незвичних постатей слід виділити воїнів, які захищали Донецький аеропорт - кіборгів, членів добровольчих загонів, справді видатних бійців. Також на увагу заслуговують експонати Богдана Ступки, співака Андрія Кузьменка (гурт "Скрябін") та інші точні копії, які, так чи інакше, зіграли величезну роль у становленні України. Окремо слід сказати про допоміжні матеріали, які використовувалися при виготовленні фігур. Одним із таких є кібершкіра, реалістична основа, завдяки якій кожен персонаж у буквальному сенсі оживає.

Як дістатися

Заклад розташований в історичному районі Києва, за адресою вулиця Лаврська, 27. Дістатися сюди можна наземним громадським транспортом, автобусами, тролейбусами та маршрутними таксі. Орієнтиром є найближча зупинка "Печерська Лавра", "Музей історії ВВВ". Експонати знаходяться з тильної частини пам'ятника "Батьківщина-Мати", на -1 поверсі, в основному корпусі "Національного музею історії України", меморіальному комплексі. Якщо рухатися з боку Центрального автовокзалу, краще вибрати маршрут під номером 470, 42Д, при цьому потрібно зробити пересадку на "Храмі всіх святих", сісти на автобус 520. З найближчих станцій метро - "Дружба народів", до якої доведеться пішки йти близько 30 хвилин.

Підсумок

Гарне місце, в якому вдасться познайомитися з історією та досягненнями великих українських діячів, борців за незалежність і свободу, починаючи від Княгині Ольги та закінчуючи співачкою Джамала. Виставлені експонати були сформовані за безпосередньої участі наукових організацій та істориків. Відтепер будь-який охочий мешканець і гість України зможе побачити, який насправді вигляд мав Степан Бандера, Тарас Шевченко та інші відомі реформатори. За відносно невеликий проміжок часу організаторам вдалося присвоїти проєкту статус "національного".

Рецензія

Короткий огляд музею «Становлення української нації»
Координати локації50°25′35.8″ N 30°33′43.6″ E
Тематикаісторичний: Давня історія; Історія Русі; Козацька доба; Відродження нації та боротьба за незалежність; Сучасна Україна.
Графік роботи ЧТ-ПТ 10:00 - 17:00, СБ-НД 10:00 - 19:00
Вартість відвідування повний квиток = 250 грн. | школярі та студенти = 200 грн. | воїни АТО, учасники бойових дій, пенсіонери, інваліди = 150 грн. | Сімейний (2 дорослих + 1 дитина до 16 років безкоштовно) = 500 грн.
Екскурсійна програмає екскурсійна програма тривалістю 1 година за попереднім записом (безкоштовна, сплачується лише вартість вхідного квитка) | аудіогід
Експозиції3D фігури видатних постатей української історії, інтерактивні експозиції у форматі 5D: мультимедійні діорами, тачскріни, екрани, мапи, голограми
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «Становлення української нації»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «Становлення української нації»
Відправити
Підписуйтесь на нас