Національний військово-історичний музей України в Києві
Музей

Національний військово-історичний музей України

3
Показати зміст

У комплексі можна познайомитися не тільки з минулим Києва, України загалом, а й з її сучасною історією. Тут зібрано багато матеріалів про Збройні Сили нашої країни, що розповідають про жертовну боротьбу з державою агресором за територіальну цілісність і свободу. Всередині закладу не просто історичні експозиції, зразки зброї, форми, відзнак різних часів. Місце дає змогу детально відчути військову історію, пригадати або дізнатися імена її творців, справжніх воїнів і борців за незалежність.

Опис національного військово-історичного музею

Офіційне відкриття комплексу відбулося 14 червня 1998 року. Саме тоді вдалося організувати унікальну на той момент першу виставку, яка була присвячена Збройним силам нашої країни. Вона охоплює період, починаючи з 1917 року і закінчуючи 1991 роком. Необхідно зазначити, що перші згадки про музей відбулися ще 1910 року. На жаль, у період воєнних дій, частина історичних цінностей була загублена. До 1991 року, з розпадом Радянського Союзу, припинив своє існування і музей. Через 19 років він отримав новий статус "національний". На його базі працюють ще 6 філій, зокрема розташованих у Вінниці, Первомайську, Луцьку, Одесі, Івано-Франківській та Чернігівській області.

Відео-екскурсія національним військово-історичним музеєм України

Youtube

Експозиція

Кожна експозиція музею забезпечує поступове, послідовне розкриття історії сучасної України. Відвідувачам пропонується познайомитися з численними колекціями та експонатами. Багато з них збереглися до наших днів ще з бронзових часів. З основних тематичних фондів варто відзначити такі напрямки:

  • декоративне прикладне мистецтво;
  • символіку;
  • археологію;
  • документальну діяльність;
  • військову справу, техніку та озброєння;
  • образотворче мистецтво;
  • фото та відео матеріали;
  • нагороди та відмітні нагрудні знаки.

Усі експонати умовно поділені на кілька колекцій. На виставці зброї вдасться побачити екземпляри сокир, наконечників для стріл, списів, ножі, кінську збрую, дзеркальні елементи та прикраси з бронзових століть. Усередині є унікальні артефакти, що мають римське, грецьке, скіфське або сарматське походження. Особливим інтересом користуються точні фігури-копії давньоруських князів, зокрема Данила Галицького та Святослава Ігоровича. Тут же розміщено характерне для них озброєння, включно зі щитами, шаблями, мечами та іншою холодною зброєю.

Окремо варто зупинитися на експонатах, що оповідають про історію військового козацтва. Зокрема можна ознайомитися з типовою вогнепальною зброєю, включно зі спусковими механізмами, гарматами, револьверами, рушницями. Багато відвідувачів воліють робити пам'ятні фото з реконструйованою фігурою гетьмана Богдана Хмельницького, отамана Петра Калнишевського тощо. Музей порадує наявністю рідкісних зразків стрілецького озброєння періоду Першої світової війни. Особливу увагу привертають гармати Ленедера, гвинтівки Вінчестера, документи та особисті речі великого державного діяча Скоропадського.

Також представлені зразки однострою в період визвольних національних війн 1917-1921 років. Йдеться про вбрання бійців Української галицької армії, моряків, "сірожупанників" тощо. Великою популярністю користується такий екземпляр, як кінський протигаз і міномет Дьяконова. Експонати, присвячені періоду Другої світової війни, розміщені в 4 кімнатах. Виставка включає всіляку військову техніку, екіпіровку, символіку, нагороди. Колекція регулярно поповнюється новими експонатами, зокрема принесеними сюди жителями нашої країни.

Досить багато уваги приділено розвитку Радянської Армії в повоєнний час, аж до 1991 року. Гостям комплексу вдасться познайомитися з пусковими установками зенітних ракетних і тактичних комплексів. Тут же виставлена на огляд модель автомата Калашникова, яка першою була запущена в серію. Чималий інтерес викликає ручний протитанковий гранатомет радянського виробництва РПГ-2. Виставка, присвячена сучасним Збройним Силам України, заслуговує на окрему увагу. Вона дасть змогу познайомитися з історією діяльності українських миротворців, Революцією Гідності, непростими взаємовідносинами з північно-східним сусідом. Будь-який охочий зможе простежити хронологію протистоянь, починаючи з 2014 року, зокрема бої під Дебальцевим та Іловайськом.

Як дістатися

Національний військово-історичний музей розташований у місті Київ, на вулиці Грушевського, 30/1. Дістатися до нього можна за допомогою червоної гілки метрополітену. Потрібно вийти на станції Хрещатик і здійснити неспішну прогулянку центральною вулицею міста. Як альтернатива можна скористатися маршрутним таксі №24. Досить просто доїхати з центрального залізничного вокзалу. Для чого потрібно піти на маршрут №51, їхати до універмагу. Потім знадобиться пересісти на автобус №55. Зупинку слід робити біля Кріпосного провулка.

Підсумок

За роки свого багаторічного існування, музей зумів посісти почесне місце в системі культурних і освітніх установ Збройних Сил України. Крім цього, він являє собою історичну цінність. На його території нерідко проводяться наукові, військові та патріотичні заходи. Варіант є чудовим вибором для сімейного відвідування, організації туру вихідного дня. Кожному жителю нашої країни або її гостю надається можливість більш детально ознайомитися з військовою історією становлення держави і протидією агресії з російського боку.

Рецензія

Короткий огляд музею «Національний військово-історичний музей України»
Координати локації50°26′42.3″ N 30°32′24.1″ E
Тематикаісторичний, військовий
Графік роботиВТ-НД 10:00 - 18:00 | ПТ 10:00 - 17:00
Вартість відвідуванняповний = 70 грн. / пільговий = 30 грн.
Екскурсійна програмадо 3х чоловік = 150 грн., від 4 до 10 чоловік = 250 грн., від 10 чоловік = 300 грн.. Є можливість проведення екскурсії англійською за додаткову оплату
Експозиціїзразки зброї, форми, нагород, документи, фото, артифакти та інше
Сувенірна крамницянемає
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «Національний військово-історичний музей України»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «Національний військово-історичний музей України»
Відправити
Підписуйтесь на нас