Музей мікромініатюр Миколи Сядристого в Києві
Музей

Мініатюр

3
Показати зміст
Публикация о музее миниатюр также доступна на русском

У Києві є місце, де зібрані унікальні експонати, аналогів яким годі й шукати, за винятком, хіба що, карликового гірського князівства Андорра. Усі роботи дають змогу значно розширити усталені уявлення щодо меж людських можливостей. Важко уявити, що тут знаходиться працюючий електричний двигун об'ємом 0,05 мм3, який майже в 20 разів менший за зернятко маку. Сюди приїжджають туристи з усіх куточків планети, дорослі та діти. Усі вони отримують позитивні емоції та чудовий настрій. Місце розташоване в історичному районі столиці України, де є маса місць для відпочинку, неспішних прогулянок.

Опис музею мініатюр

Микола Сядристий, який є уродженцем міста Харкова та народився в 1937 році, вніс неоціненний внесок у створення та розвиток проєкту. Він обрав Київ як місце для розміщення своїх власних експонатів та проведення виставки. Автор вирішив продемонструвати свої унікальні роботи максимально великій кількості людей саме тут. Після закінчення школи, Микола вступив до Харківського сільськогосподарського інституту. До цього він навчався в Харківському художньому училищі. Починаючи з 1960 року, протягом семи років Сядристий працював на Закарпатті, обіймав посаду агронома. У період 1967-1974 року він був інженером "Інституту системи академії наук України". Цікаво, що така видатна особистість була ще й чемпіоном СРСР з підводного плавання.

Микола Сядристий присвятив понад 40 років своєї діяльності поповненню музею своїми новими, унікальними роботами. Цей український фахівець відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Зараз він присвячує свій час творчості та постійно проживає в Швейцарії. Частина знаменитої колекції знаходиться в Андоррі, частина в РФ (політехнічному інституті), 15 експонатів в Угорщині (містечку художників під назвою Сентендр). Важливо додати, що Микола є саме тією людиною, яка зуміла підкувати блоху, що знаходиться сьогодні в піренейському князівстві. Цей творець ще й чудовий письменник, зразки віршів якого супроводжують музейні картини.

Відео про історію заснування музею мініатюр Миколи Сядристого

Youtube

Експозиція

Кількість експонатів музею мініатюр вразить навіть бувалого туриста. Багато відвідувачів залишаються в захваті від побаченої троянди у волосині. Складно уявити навіть технологію створення цього дива. Волосся, по всій своїй довжині, має наскрізний отвір, який зсередини відшліфований до ідеальної прозорості. Всередину його Микола помістив мікроскопічну гілочку троянди, діаметр стеблинки якої не перевищує 0,05 міліметрів. Бурю емоцій викличе і портрет-барельєф відомої балерини на ім'я Майя Плісецька. Фактично майстру вдалося помістити картину на фрагменті вишневої кісточки. Побачене дійсно вражає уяву.

Поціновувачам книжок буде дуже цікаво дізнатися про існування найменшого на землі видання з ілюстраціями. Йдеться про 12-сторінковий Кобзар, на якому, з використанням мікроскопа, можна прочитати кілька популярних віршів великого поета. Необхідно зазначити, що палітурка книги виконана на основі справжньої пелюстки безсмертника, тоді як зшивання сторінок зроблено павутиною. Багато хто не може повірити в те, що розміри подібного витвору мистецтва не більше ніж 0,6 міліметра. Поруч із цим експонатом варто звернути увагу на комара, на носі якого з натурального золота сидить маленька дівчинка з парасолькою. Довжина цієї мініатюри становить 6,5 міліметра.

Неймовірним вважається експонат "Ластівки", основні персонажі якого поміщені в половинку макового зернятка. Усі птахи вражають красою. Виконані вони з натурального золота і мають дуже якісну деталізацію. Вельми заворожуючою є композиція "Поезія", в якій у вушку швейної голки вміщено пустельний пейзаж, з пальмами, барханами та табуном верблюдів. Незвичайні почуття виникають, побачивши тонкий волосок завдовжки 3 мм, на поверхні якого п'ятьма мовами нанесено популярне соціалістичне гасло "Миру - Мир", а над щетиною виконано лаврову гілку із золота. Дивитися подібні дива хочеться довгими годинами.

Відвідуючи музей, обов'язково подивіться на фрагмент роботи "Полонез Огінського". Він являє собою скляний лист хризантеми з вигравіюваними нотами великого діяча. Чого тільки варта анкерна волосинка, яку майстер дістав із наручного годинника і на неї "посадив" чоловічка, товщиною всього 5 мікрон. Багато відвідувачів виставки не можуть зрозуміти, як на макеті вітряка Миколі вдалося розмістити понад 200 одиниць деталей із золота. Неймовірно, що всі вони спокійно вміщаються на половинці макового зерна. У певний момент складається навіть відчуття, що потрапляєш у світ ліліпутів, загадкову та привабливу країну.

Як дістатися

Музей мініатюр розташований за адресою вулиця Івана Мазепи, будинок 21, корпус 5. Досить швидко сюди дістатися вийде за допомогою підземного транспорту, червоної гілки метро, з виходом на станції Арсенальна. Від неї знадобиться 15-20 хвилин пройти пішки вулицею Івана Мазепи, до перехрестя, і вийти на вулицю Лаврську. Під'їхати до музею можна на наземному транспорті, тролейбусах і автобусах, що курсують у бік центру, станції метро "Печерська" та мосту Патона.

Підсумок

У музеї мініатюр зберігаються мікроскопічні експонати, які відомі далеко за межами нашої країни. Тут можна побачити найменшу книгу, факт чого офіційно зафіксовано в книзі рекордів Гіннеса. Автором усіх представлених на виставці мінічудес є справжній геній - Микола Сядристий, який назавжди став частиною історії світового мистецтва. Він досить довгий час займається створенням справжніх шедеврів і є основоположником відповідного напряму. З його слів, домогтися таких видатних результатів можна тільки володіючи знаннями в образотворчій справі, композиції, пластиці, досконало розуміти властивості матеріалів, з якими проводиться робота і в ідеалі володіти власним тілом, оскільки багато дій доводиться виконувати в перервах між ударами серця.

Рецензія

Короткий огляд музею «Мініатюр»
Координати локації50°26′05.2″ N 30°33′17.2″ E
Тематикахудожній, мініатюр
Графік роботиПН-ПТ 09:00-18:00 СБ-НД 09:00-19:00
Вартість відвідування50 грн.
Екскурсійна програмаекскурсії для одного та групи
Експозиціїмініатюри
Сувенірна крамницяє
Корисна публікація?
Поділіться посиланням з друзями!

Контакти

Контактна інформація музею «Мініатюр»
Плануєте відвідати?
Збережіть це місце у своєму списку запланованих для відвідування місць натиснувши на кнопку нижче.
Вже були тут?
Збережіть це місце у своєму списку відвіданих місць натиснувши на кнопку нижче.

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про музей «Мініатюр»
Відправити
Підписуйтесь на нас